Spor Tesisleri
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
Spor Tesisleri
Spor Tesisleri

Halı Sahalar :

Halı Saha ölçüleri işletmenin uygulamak istediği alan, bütçesi ve talepleri göz önünde bulundurularak belirlenir. Standart bir ölçü olmamasına rağmen, genel olarak uygulanan halı saha ölçüleri açık ve kapalı saha olarak yazalım.

Saha Ölçüsü (m) Alanı (m²) Açık Kapalı  

Soldaki tabloda yer alan ölçüler dışında çeşitli ölçülerde  daha büyük veya daha küçük halı saha yapmak mümkündür.

Büyük ölçülü kapalı halı sahalarda malzeme kesitleri ve üretim şekli değişeceğinden yüksek maliyetler oluşmaktadır.

 

20 x 40 800 x x  
25 x 45 1125 x x  
30 x 50 1500 x x  
32 x 57 1824 x x  
40 x 60   x    
60 x 90   x    

Halı Sahalar da suni çim kullanılması, düşük tutuş özelliği, rahat kayış,  hareket rahatlığı, kum ve kauçuktan oluşan esnek zemin, top zıplama normlarına uygunluk, düşme anında sakatlığı önler, ultraviyole direnci, estetik görünüm, ciddi bakım gerektirmeksizin uzun yıllar kullanım gibi avantajlar sağlar.

Tenis kortu, standart ölçüsü 36m x 18m olarak belirlenmiştir. İşletmenin uygulamak istediği alana göre orantılı olarak revize edilebilir. Açık şekilde 40x40 göz tel çit çevrili yapılabildiği gibi, çelik konstrüksiyonlu kapalı sistem olarak da yapılabilir. Zemin beton veya asfalt üzeri akrilik kaplama, suni çim kaplama yapılır.

Basketbol sahası, standart ölçüsü 28m x 15m olarak belirlenmiştir. İşletmenin tercihine revize edilebilir. Açık şekilde 50 x 50 göz tel çit çevrili yapılabildiği gibi, çelik konstrüksiyonlu kapalı sistem olarak da yapılabilir.

Voleybol sahası, standart ölçüsü 18m x 9m olarak belirlenmiştir. İşletmenin tercihine revize edilebilir. Açık şekilde 50x50 göz tel çit çevrili yapılabildiği gibi, çelik konstrüksiyonlu kapalı sistem olarak da yapılabilir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın +90 539 884 56 59